milorad dodik

Регион

Додик: Ако Трамп победи на изборите, Република Српска би можела да прогласи независност

А1он
Лидерот на босанските Срби, Милорад Додик, рече дека очекува победата на Доналд Трамп на претстојните претседателски избори во САД да ја отвори вратата за прогласување
Регион

Додик: Вучиќ ја има мнозинската поддршка од граѓаните во Република Српска

А1он
Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, денеска по разговорот со претседателот на Србија изјави дека Александар Вучиќ има мнозинска поддршка од граѓаните во Српска. „Денеска
Регион

Почнува судењето на Додик, неговите поддржувачи ја опколија судската зграда

А1он
Десетици политичари од босанските Срби и членови на различни здруженија поврзани со властите на Република Српска дојдоа денеска во седиштето на Судот на Босна и
Регион

Додик верува дека тој ќе биде првиот претседател на независна Република Српска

А1он
Лидерот на босанските Срби, Милорад Додик, најави дека ќе биде првиот претседател на независна Република Српска, а верува дека тоа ќе се случи до крајот
Регион

Додик: Република Српска има поддршка од околу 15 држави да се отцепи од Босна

А1он
Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, го објави своето интервју што го даде за хрватски Национал , во кое вели дека ќе донесе одлука за
Регион

Додик: Настаните во Косово го покажаа лицемерието на меѓународната заедница

А1он
Лидерот на босанските Срби, Милорад Додик, синоќа на мрежата Х (поранешен Твитер) ја коментираше ситуацијата на Косово, велејќи дека целосно го поддржува Вучиќ и неговото
Регион

Обвинителството го затвори случајот-Подарената икона на Лавров сепак не била украдена од Украина

А1он
Обвинителството на БиХ донесе одлука да не води истрага за случајот „Икона“ во врска со иконата што Милорад Додик му ја подари на шефот на
Регион

Против Додик е покренато обвинение, му се заканува затворска казна до пет години

А1он
Обвинителството на БиХ денеска поднесе обвинителен акт против претседателот на Република Српска (РС), Милорад Додик за непочитување на одлуките на високиот претставник на меѓународната заедница,
Регион

(ВИДЕО) Додик ја косеше тревата покрај патот во Бања Лука: Ова е последен пат да им ја работам работата

А1он
Претседателот на Република Српска, Милорад Додик, на Твитер објави видеа и фотографии како ја коси тревата што израсна на патот од Бањалука кон Клашница. Тој