milorad dodik

Регион

Додик: Ситуацијата во БиХ – најтешка од времето на Дејтонскиот договор

А1он
Српскиот член на Претседателството на БиХ и лидер на Сојузот на независни социјалдемократи (СНСД), Милорад Додик, денеска изјави дека сегашната состојба во БиХ е една
Регион

Додик: Република Српска останува воено неутрална

А1он
Српскиот член на Претседателството на БиХ Милорад Додик денеска во Командата на Шестата пешадиска бригада на Вооружените сили на БиХ порача дека Република Српска останува
Регион

Додик: Цинична пресуда за Радован Караџиќ

А1он
Претседавачот со Претседателството на БиХ Милорад Додик денеска изјави дека пресудата за првиот претседател на Република Српска Радован Караџиќ е прилично арогантна и цинична и
Регион

Додик: Целиот српски народ мора да даде мислење за косовското прашање

А1он
Претседавачот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик во Белград изјави дека „Косово останува во Србија“, која конечно ќе одлучи по ова прашање. – Без Србите,
Регион

Додик: Република Српска ќе се одвои од БиХ ако се смени името

А1он
Претседавачот на Претседателството на Босна и Херцеговина, Милорад Додик изјави дека Република Српска ќе спроведе референдум и ќе се одвои од БиХ доколку иницијативата на