Еден малолетник дошол со нож во училиште, а друг со електрошокер

Од:

Двајца малолетници од Скопје, за два дена завршија на информативен разговор во полициска станица бидејќи на училиште дошле со оружје.

Во полициската станица во Кисела Вода, во присуство на родител, полициски иследници вчера извршија службен разговор со малолетник – ученик во средно училиште. Тој е повикан во станица по претходна пријава од помошник директорка на училиштето дека при преглед од обезбедувањето кај него бил пронајден нож. Ножот бил одземен и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, тврдат од полицијата.

Денеска пак во полициската станица на Бит Пазар, во присуство на родител и стручен тим од средното училиште во кое учи, извршен е службен разговор со 15-годишен ученик од Скопје затоа што при спроведена акциска контрола во која бил извршен преглед на ученици во повеќе училници, кај него бил пронајден електрошок.

– Предметот бил одземен и ќе следува соодветен поднесок – велат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Антидепресиви и алкохол – коктелот кој скопјанецот им го дал на четирите деца во неговиот дом

A1on

Приведен е скопјанецот во чиј двор беа пронајдени четворица малолетници во бесознание

A1on

Од силниот ветер падна дрво и повреди жена во центарот на Скопје

Катерина Ѓуровски

Во Тетово и во Скопје уште се санираат последиците од невремето

Невремето остави хаос во Тетово, се санираат штети и во Скопје

Катерина Ѓуровски

Невреме со силен дожд и грмотевици во Скопје