Удрил во две девојчиња во Кичево и избегал, полицијата трага по возачот

Од:

Автомобил удрил во две малолетнички во Кичево и избегал од местото на несреќата. Едното девојче се здобило со тешки телесни повреди.

„ На 14.05.2024 во 11.30 часот во ОВР Кичево било пријавено дека на бул.„Ослободување“ во Кичево, патничко возило удрило во две малолетнички и го напуштило местото на несреќата. Притоа, едната малолетничка се здобила со тешки телесни повреди, а другата со телесни повреди, констатирани во Медицинскиот центар Кичево.“ велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од ОВР Кичево. Полицијата трага по возачот и по возилото.

Би можело да ве интересира

Карамбол во Тетово – удрил во паркирани автомобили, повредени возачот и 19 годишен сопатник

Автомобил паднал во Лакавичка река – тешко повреден возачот и негов сопатник

Уапсени тројца малолетници во Велес – фатени во автомобил и со марихуана

Повредени две деца на велосипед во Скопје – ги удрил со автомобил 20 годишник

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Автомобил удрил велосипедист и избегал од местото – велосипедистот е со тешки повреди