Уапсени четворица малолетници во Скопје – со закана со нож ограбиле две деца

Од:

Четворица малолетници од Скопје се уапсени. Со закана со остар предмет ограбиле други двајца малолетници во општина Центар. Полицијата ги пронашла и украдените пари и ќе им бидат вратени на сопствениците.

„ На 06.05.2024 во периодот од 22.45 до 23.20 часот на подрачјето на Центар, полициски службеници од Полициската станица Центар и од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишиле од слобода четири малолетници од Скопје. Тие се сомничат дека околу 22.00 часот на подрачјето на Центар со закана со остар предмет од двајца други малолетници одзеле пари.“ велат од МВР.

Со малолетниците бил извршен службен разговор,. По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсени тројца малолетници во Велес – фатени во автомобил и со марихуана

Во присуство на родителите и адвокат се предаде и вториот малолетник осомничен за бруталното убиство во Белград

Анита Петровска Рајковиќ

Удрил во две девојчиња во Кичево и избегал, полицијата трага по возачот

Инцидент во Скопје: Деца биле истепани од двајца малолетници

Скопјанец тврдел дека сам се повредил со нож

Уапсени четири малолетници од Скопје осомничени за повеќе кривични дела