instagram

Магазин

Нов проблем со апликациите „Вотсап“ и „Инстаграм“

А1он
Корисниците ширум светот пријавуваат проблем со апликациите „Вотсап“ и „Инстаграм“. На популарната апликација „Вотсап“ е невозможно да се испраќаат пораки, додека на „Инстаграм“ е невозможно
Економија

Пад на приходите на „Фејсбук“ и на „Инстаграм“

А1он
Американската компанија „Мета“ првпат од основањето соопшти за пад на приходите, што веднаш по објавувањето на податоците резултираше со поевтинување на акциите на компанијата за
Свет

Русија го забранува Инстаграм, а Мета сака да ја прогласи за екстремистичка организација

А1он
Руското државно обвинителство побара од рускиот суд матичната компанијата на Фејсбук, Мета да биде прогласена за екстремистичка организација. Обвинителството побара од руските служби за надзор
Магазин

Мета се заканува дека ќе затвори Фејсбук и Инстаграм во Европа

А1он
Компанијата Мета (претходно Фејсбук) се заканува да ги затвори своите платформи Фејсбук и Инстаграм во Европа, се наведува во годишниот финансиски извештај на компанијата. Во
Свет

Американски држави почнуваат истрага за Инстаграм и влијанието врз децата

А1он
Јавните обвинители во неколку американски држави нагласија дека почнале заедничка истрага за да утврдат дали Мета (поранешен Фејсбук), кој е сопственик на Инстаграм, намерно им
Свет

Нов колапс на Инстаграм и Фејсбук ширум светот

А1он
Корисниците на Инстаграм и Фејсбук од голем број земји денеска повторно се пожалија на големи прекини, јави Интѕернет страницата Downdetector, која ги следи прекините и
Свет

Телеграм вчера доби 70 милиони нови корисници благодарение на падот на Фејсбук

А1он
Апликацијата Телеграм вчера доби повеќе од 70 милиони нови корисници благодарение на шестчасовната блокада на Фејсбук и услугите за пораки како што се Ватсап, Инстаграм