instagram

Магазин

Двејн Џонсон најскапо платен „инфлуенсер“ на Инстаграм

А1он
Холивудската ѕвезда Двејн Џонсон – „Карпата“ е најскапо платениот Инстаграм „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Хопер ејч-кју. За
Свет

Уапсени Иранци кои сакале да продаваат бебиња преку Инстаграм

А1он
Иранската полиција уапсила три лица осомничени за обид за продавање бебиња преку социјалната мрежа Инстаграм, соопшти денеска агенцијата Исна. „Уапсени се три лица кои сакале
Магазин

Инстаграм го потиснува Твитер, сè повеќе станува извор на информации

А1он
Апликацијата за споделување фотографии и видеа Инстаграм ќе го престигне Твитер како извор на вести, покажува извештајот „2020 Ројтерс институт за дигитални вести“ (2020 Reuters
Свет

Блокирани инстаграм-профилите на неколку руски официјални лица

А1он
Блокадата на инстаграм-профилот на Рамзан Кадиров, претседател на Чеченија, е поради тоа што тој е на списокот санкции воведени од САД, изјави претставник на компанијата
Магазин

Фејсбук и Инстаграм ја намалија брзината на проток на видео-содржините во Европа

А1он
Компанијата Фејсбук објави дека со цел да се избегне оптоварување на интернетот во Европа привремено ја намали брзината на проток на видео-содржините на Фејсбук и
Македонија

Администраторот на „Јавна соба“ со кој контактираше „А1он“ сам се пријавил во полиција

Мери Јордановска
Еден од администраторите на „Јавна соба“, групата на „Телеграм“ каде што се споделуваа порнографски фотографии и видеа од девојки од земјава, од кои дел се
Македонија

Порнографската група „Јавна соба“ е затворена, членовите отвораат нова

Мери Јордановска
Групата на „Телеграм“ во која се споделуваа порнографски содржини, односно експлицитни видеа и фотографии од девојки од Македонија е затворена. Администраторите на групата ги известија
Магазин

Сара Џесика Паркер за „Медена земја“: Филмот е еден од најдобрите номинирани за „Оскар“

А1он
Познатата холивудска актерка Сара Џесика Паркер на својот инстаграм профил изрази воодушевување од македонскиот документарен филм „Медена земја“.   View this post on Instagram  
Спорт

Јувентус се проби на третото место по популарност на Инстаграм

А1он
Бројот на следбеници на страницата на Инстаграм на Јувентус надмина 31,1 милион. Клубот од Торино го помина Манчестер јунајтед во овој индикатор и се искачи