pretres

Македонија

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

А1он
На 02.05.2024 во 21.40 часот во Кичево, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево и Полициската станица Кичево ги лишиле од слобода Б.Д.(32)
Македонија

Најдена дрога при претрес на куќа во Штип, меѓу приведените и 22 годишна девојка

А1он
На триесет минути по полноќ, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје во Штип ги лишиле од слобода И.В.(34), С.И.(29) и
Македонија

Претреси во струмичко: Приведени четворица дилери на хероин и кокаин

Орце Костов
Полициски службеници од СВР Струмица синоќа ги лишиле од слобода Г.П.(41) од Струмица и 39-годишната И.Ц. од с.Куклиш, струмичко. При преглед кај нив, кај Г.П.
Македонија

Претрес во Ѓорче Петров, пронајдена дрога, приведен дилер

А1он
Денеска (28.07.2023) во 06.30 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Б.(41) од Скопје. При претрес во
Македонија

Приведен дилер во Кавадарци, продавал марихуана, кокаин и амфетамин

Орце Костов
Претрес во Кавадарци, пронајдени различни видови дрога, приведен дилер Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи –
Македонија

(ВИДЕО) Фалат 40 килограми марихуана – Претрес кај фирми одгледувачи на канабис за медицински цели

Анита Петровска Рајковиќ
Полицијата изврши претрес во две фирми за одгледување канабис за медицински цели. Констатирани повеќе неправилности, кај една од нив недостасувале 40 килограми марихуана. Најавени се
Македонија

43-годишник уапсен, малолетните деца краделе – претреси во Струга и Битола најдени пиштоли, пушки и муниција

А1он
Во одвоени претреси вчера во струшко и битолско полицијата пронашла и одзела оружје и муниција. Во едниот случај уапсен е 43 годишен битолчанец, а по
Регион

Голем број припадници на ЕУЛЕКС пред зградата на советникот на Тачи со часови го претресувале неговиот стан

А1он
Заврши повеќечасовниот претрес на станот на поранешниот советник на Хашим Тачи, Адил Бехрамај. Како што јавуваат приштинските медиуми, пред станот на Бехрамај биле забележани зголемен