dileri

Македонија

Претрес во Кичево, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

А1он
На 02.05.2024 во 21.40 часот во Кичево, полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево и Полициската станица Кичево ги лишиле од слобода Б.Д.(32)
Македонија

Обвинителството бара притвор за двајца дилери од Скопје и Велес

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги и
Македонија

Полициска акција: Пронајдена лабораторија за дрога, се апсат дилери

А1он
Во тек е полициска акција во Скопје за апсење на дилери, а пронајдена е и лабараторија за производство на марихуана. Од МВР потврдуваат дека е
Регион

(ВИДЕО) Продавале дрога на деца пред училишта, во шарени кутивчиња за да ги залажат – Уапсени 230 дилери во Албанија

Анита Петровска Рајковиќ
Голема полициска акција во Албанија. Уапсени 233 лица дилери на дрога, се трага по уште 82 лица. Дилерите кои припаѓале на дури 23 криминални групи
Македонија

Обвинителството со детали за апсењето на тројца дилери од Скопје

А1он
По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против три лица за кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги,
Македонија

Обвинителството бара притвор за петмината уапсени дилери

А1он
Основното јавно обвинителство Скопје поведе истражни постапки против петмина осомничени за продолжено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и
Македонија

Спроведена акциска контрола во Битола, приведени дилери на дрога

А1он
На 8/9.10.2022 во Битола, при извршена акциска контрола од полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола, Полициската станица за безбедност на сообраќајот и Полициската