dileri

Македонија

Кумановски дилери фатени со кокаин, хероин, марихуана и екстази

А1он
На 15.06.2022 во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје ги лишиле од слобода Н.В.(22) од
Македонија

Запленет еден тон дрога, пресечен меѓународен канал за трговија

А1он
Запленет е еден тон материја која служи за производство на дрога, информираат од Јавното обвинителство. „​Во текот на вчерашниот ден, под раководство на јавен обвинител
Македонија

ВИДЕО: Запленета марихуана вредна 50.000 евра и тројца приведени

А1он
Разбиена е организирана криминална група, при што е запленета дрога вредна 50.000 евра и приведени се тројца, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 25.01.2022
Свет

Кокаин и шунка на божиќна лотарија организирана од шпански дилери

А1он
Двајца шпански дилери се уапсени бидејќи имале намера да организираат божиќна лотарија, нудејќи корпи кокаин, хашиш, алкохол, но според традицијата и шунка. При претрес на
Македонија

Претреси во струмичко, пронајдена дрога, приведени дилери

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претреси во струмичко е пронајдена дрога и се приведени дилери. „Денеска (16.12.2021) во 13.30 часот, полициски службеници
Македонија

Кривична пријава против двајца дилери, пронајден кокаин

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е поднесена кривична пријава против двајца дилери кај кои е пронајден кокаин. „Денеска (26.11.2021), Одделот за сузбивање на
Македонија

Приведени двајца дилери во Прилеп

А1он
Приведени двајца дилери во Прилеп откако полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи направиле претрес во нивните домови, по добиена судска наредба. Биле пронајдени