dileri

Македонија

Обвинение за татко и син – дилери на кокаин

А1он
Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден до Основниот кривичен суд – Скопје поднесе Обвинителен акт против
Македонија

Триесет и пет лица на суд за користење дрога во првите два месеца од оваа година

А1он
Поради неовластено производство и пуштање во промет на наркотични средства 35 лица од Тетовско и Гостиварско ќе се соочат со кривична одговорност пред судот, откако
Македонија

Кривични против тетовски дилери на кокаин и амфетамин

А1он
Тетовската полиција поднесе кривични пријави против дилери од тетовските села Челопек и Милетино, на возраст од 45 односно 30 години. Како што информираат од МВР,