zapleneta droga

Македонија

МВР заплени дрога во вредност од околу 800.000 евра, приведени 5 лица

А1он
На 16.8.2022 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје – Единица за недозволена
Македонија

ВИДЕО: Претреси низ цела држава, запленети дрога и муниција, приведени над 20 улични дилери

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при претреси низ целата држава се запленети дрога и муниција, а приведени се над 20 улични дилери. „Одделот
Македонија

ВИДЕО: Запленета марихуана вредна 50.000 евра и тројца приведени

А1он
Разбиена е организирана криминална група, при што е запленета дрога вредна 50.000 евра и приведени се тројца, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 25.01.2022
Македонија

Пресечен меѓународен транспорт на дрога во вредност од 300.000 евра

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога во вредност од 300.000 евра. „Во текот на вчерашниот ден
Македонија

ВИДЕО: Пресечен канал за шверц на дрога од Албанија во вредност од околу 300.000 евра

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е пресечен меѓународен канал за трговија со дрога од Албанија. „Денеска (14.12.2021) полициски службеници од Бирото за јавна
Македонија

Четворица Албанци и двајца Македонци приведени, шверцувале дрога вредна 200 илјади евра

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека е запленета дрога во вредност од околу 200 илјади евра. „На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од
Македонија

Запленета дрога вредна 70.000 евра, приведени три лица

А1он
Полицијата денеска во дебарско пресече меѓународен транспорт на дрога и заплени марихуана вредна околу 70.000 евра, дознава МИА од извори во истрагата. Според истите извори,
Македонија

Приведени дилери на дрога од Албанија, запленета марихуана

А1он
Полициски службеници од ОВР Гостивар, синоќа на ул.„Боге Велјановски“ во Гостивар извршиле преглед кај двајца албански државјани, при што била пронајдена торба со два килограми
Регион

Грчката полиција заплени 500 илјади таблети екстази

А1он
Грчката полиција соопшти дека запленила 500.000 таблети дрога екстази во Солун и уапсила три лица. Операцијата била извршена завчера, а вредноста на таблетите на црниот