Скопски дилери завршија зад решетки во Кочани

Од:

На 6.8.2022 во 15 часот во Кочани, полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода И.А.(60) и Х.Ш.(62), двајцата од Скопје затоа што биле затекнати при обид да продадат хероин на две лица од Кочани.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Би можело да ве интересира

На преминот „Табановце“, уапсени странци кои криеле дрога

Полицајци случајно ги виделе како разменуваат нешто – по претрес најдени хероин, марихуана, амфетамини…

А1он

(ВИДЕО) Притвор за три групи дилери од Арачиново – Едни набавувале дрога, други наоѓале зависници и добивале процент

Анита Петровска Рајковиќ

Нова дрога се шири низ Лос Анџелес: Дилерите мешаат лекови за животни со кокаин и хероин, а луѓето шетаат низ градот како зомби и лежат по улиците

ВИДЕО: 105 килограми кокаин скриен во три контејнери со банани, грчката и македонска полиција разбија меѓународна мрежа за трговија со дрога

Горан Наумовски

ВИДЕО: Филмска акција во Скопје – сакале да бегаат со дрога вредна 400 илјади евра, 4 уапсени

Анита Петровска Рајковиќ