ВИДЕО: Приведени дилери од скопска Гази Баба

Од:

На 23.03.2022 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во координација со Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје се лишени од слобода А.П.(35) и Р.П.(32), двајцата од Скопје.

При претреси во домот кај двете лица, на подрачјето на Гази Баба, извршени со наредба од Судија на претходна постапка, кај А.П. биле пронајдени и одземени голема ќеса и тегла со марихуана, хашишово масло и вага, додека кај Р.П. е пронајден амфетамин и две ваги.

Двете лица се приведени во полициска станица, а по документирање на случајот против нив СВР Скопје до надлежното ОЈО Скопје ќе поднесе кривични пријави за извршено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик.

Би можело да ве интересира

Поведена постапка против 17-годишникот кој прегази пешак во Скопје

Ана Ололовска

39-годишен скопјанец пронајден мртов во викендичка во село Чучер

Ана Ололовска

Загина пешак во сообраќајка во Скопје

Ана Ололовска

14-годишно девојче сексуално злоставувано и продавано повеќе од една година, петмина уапсени

Катерина Павлова-Николовска

Расчистено „убиство“, поднесена кривична пријава против маж од Тетово

Ана Ололовска

Починат маж пронајден во стан во Скопје

Ана Ололовска