Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Од:

Полициски службеници од СВР Скопје по претходно добиени оперативни сознанија и наредба за претрес од Основен кривичен суд Скопје, извршија претрес во дом на Б.М. и М.М. во Скопје.

„При претресот пронајдени се околу еден килограм марихуана, прашкаста материја, две дигитални ваги и поголема сума на пари. Лицата се лишени од слобода и против нив по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава по брза постапка“, изјавија од МВР.

Би можело да ве интересира

Шпанската полиција заплени еден тон кокаин oд „Балкански картел“

Горан Наумовски

МВР: Пресечен меѓународен канал за транспорт на наркотици, запленета дрога вредна 120.000 евра

Горан Наумовски

Фатени 5000 криминалци, запленета дрога од 400 милиони евра – дилерите на мета на МВР

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција: Спречен меѓународен транспорт на 85 килограми дрога

(ВИДЕО) Претрес во Скопје, откриена лабораторија за производство на марихуана