Пронајдена дрога во Битола, приведени две лица

Од:

На 24.8.2022 ул.„Климент Охридски“ во Битола, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Битола и полициски службеници од Полициската станица Битола ги лишиле од слобода Г.Б.(33) и И.Ј.(41), двајцата од Битола.

Тие биле затекнати при купопродажба на наркотична дрога и кај нив биле пронајдени и одземени прашкаста материја, предмети со остатоци од прашкаста материја и пари во различни апоени.

По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Полициски кучиња нашле дрога и оружје во Велес – уапсени тројца дилери

МВР демантира дека во возило на МНР управувано од возач вработен во Министерството била пронајдена дрога

А1он

Моторџии возеле без кацига и без дозвола, за еден ден казнети 185 возачи на мотори

А1он

Поведена истрага против седум лица за улична продажба нa дрога во Скопје

Предраг Петровиќ

Полициска акција во Скопје, приведени 28 дилери

Назим Буши од денеска ја извршува функцијата министер за внатрешни работи

Анита Петровска Рајковиќ