Пронајдена дрога, приведени дилери во Прилеп и Битола

Од:

Денеска ( 5.9.2022) полициски службеници од СВР Битола, ОВР Прилеп и ПС од ОН Прилеп на ул. “Скопска” во Прилеп ги лишија од слобода Ч. К.(32) и П. И. (36), двајцата од Прилеп, кај кои биле пронајдени две кеси со кафеава прашкаста материја.

Лицата се задржани во ОВР Прилеп, а по целосното документирање на настанот ќе биде поднесена кривична пријава.

Исто така денеска, полициски службеници од СВР Битола , ПС од ОН Битола го лишиле од слобода Н. Д.(25) од Битола, кај кого е пронајдена марихуана.

Тој е приведен во полициска станица Битола и по документирање на случајот ќе биде поднесена кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Полициска акција: Пронајдена лабораторија за дрога, се апсат дилери

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Продавале дрога на деца пред училишта, во шарени кутивчиња за да ги залажат – Уапсени 230 дилери во Албанија

Анита Петровска Рајковиќ

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведени двајца дилери

Уапсени се двајца скопјани кои во автомобил криеле три пиштоли

Еден малолетник дошол со нож во училиште, а друг со електрошокер

Обвинителството со детали за апсењето на тројца дилери од Скопје

Горан Наумовски