pretres

Македонија

ВИДЕО: Претреси во Скопје, пронајдени фалсификувани долари, експлозив и дрога

А1он
Од Министерството за внатрешни работи информираат дека по претходно обезбедена наредба од судија на претходна постапка од Основен кривичен суд Скопје, извршиле претрес во стан
Македонија

Приведен арачиновец во чиј дом била пронајдена пушка

А1он
При вршење на претрес во домот на дваесетишестгодишен човек во Арачиново, била пронајдена пушка, информираат од Министерството за внатрешни работи. „Денеска (09.09.2021) полициски службеници од