medicinski kanabis

Македонија

(ВИДЕО) Фалат 40 килограми марихуана – Претрес кај фирми одгледувачи на канабис за медицински цели

Анита Петровска Рајковиќ
Полицијата изврши претрес во две фирми за одгледување канабис за медицински цели. Констатирани повеќе неправилности, кај една од нив недостасувале 40 килограми марихуана. Најавени се
Македонија

Заев ги прими директорот на „Егзит“ и поранешни американски рагбисти кои инвестираат во канабис

А1он
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев ги прими директорот на најголемиот музички фестивал во нашиот регион „Егзит“, Душан Ковачевиќ и гостите од
Економија

Почна со работа новата фабрика за медицински канабис во Македонија

Искра Манојлоска
Премиерот Зоран Заев на денешното отворање на новата фабрика за медицински канабис изјави дека со измените на Законот за опојни дроги ќе се отвори вратата