Приведен дилер во Кавадарци, продавал марихуана, кокаин и амфетамин

Од:

Претрес во Кавадарци, пронајдени различни видови дрога, приведен дилер

Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи – Единица за недозволена трговија со дрога во координација со СВР Велес – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје го лишија од слобода Ј.А.(30) од Кавадарци.

Имено, по претходно преземени мерки и активности и врз основа на судска наредба, извршен е претрес на дом во Кавадарци во кој тој престојува, при што беа пронајдени една ќеса и повеќе пакувања со марихуана, пакување со кокаин, пакување со амфетамин, дигитална вага со траги од дрога и поголем износ на пари во различни валути.

Ј.А. е приведен во ОВР Кавадарци и по комплетно документирање на случајот до Основното јавно обвинителство ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Шпанската полиција заплени еден тон кокаин oд „Балкански картел“

Горан Наумовски

МВР: Пресечен меѓународен канал за транспорт на наркотици, запленета дрога вредна 120.000 евра

Горан Наумовски

Фатени 5000 криминалци, запленета дрога од 400 милиони евра – дилерите на мета на МВР

32-годишен кавадарчанец мачел животни, заработи кривична од ОЈО

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

Бочварски: Еден милион евра инвестирани во реконструкција на локалните улици во Кавадарци

Орце Костов