Претреси во струмичко: Приведени четворица дилери на хероин и кокаин

Од:

Полициски службеници од СВР Струмица синоќа ги лишиле од слобода Г.П.(41) од Струмица и 39-годишната И.Ц. од с.Куклиш, струмичко. При преглед кај нив, кај Г.П. бил пронајден и одземен хероин. По преземени мерки и активности било дојдено до сознание дека Г.П. дрогата ја купил од А.Т.(38) од Гевгелија.

Денеска (15.09.2023), со судска наредба, бил извршен претрес во домот на А.Т.. При претресот биле пронајдени и одземени хероин, кокаин, дигитална вага и други предмети со остатоци од дрога. Исто така, при претресот, во домот бил затекнат и Т.Т.(40) од Гевгелија, кој дошол да користи дрога.

По консултација со јавен обвинител, двајцата биле лишени од слобода и задржани во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Дете почина во градинка во Њујорк: Под душекот е пронајдена дрога

Бразилската морнарица заплени рекордни 3,6 тони кокаин

(ВИДЕО) Продавале дрога на деца пред училишта, во шарени кутивчиња за да ги залажат – Уапсени 230 дилери во Албанија

Анита Петровска Рајковиќ

Уапсени македонски и српски државјани во Солун, откриени над 21 килограм накит и злато во нивните возила

Во Србија се уапсени десетина даночни инспектори поради злоупотреба на функцијата

Горан Наумовски

Српската полиција во „пежо“ пронајде дрога вредна половина милион евра