Претреси во Скопје, пронајдена дрога и украдени предмети, приведени две лица

Од:

На 31.8.2022 во 19.45 и 22 часот, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи-Одделение за внатрешни работи Аеродром и Драчево ги лишиле од слобода М.Ж.(19) и Ф.Г.А.(27), двајцата од Скопје.

При претреси во нивните домови, извршени со судска наредба, биле пронајдени 15 брендирани очила и други предмети кои потекнуваат од кривично дело „тешка кражба“ која ја извршиле во оптика во трговски центар на подрачје на Аеродром на 20/21.08.2022.

Исто така, при претресот кај Ф.Г.А. биле пронајдени и 64 пакувања со прашкаста материја, марихуана и дигитална вага.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци

Би можело да ве интересира

Шпанската полиција заплени еден тон кокаин oд „Балкански картел“

Горан Наумовски

МВР: Пресечен меѓународен канал за транспорт на наркотици, запленета дрога вредна 120.000 евра

Горан Наумовски

Фатени 5000 криминалци, запленета дрога од 400 милиони евра – дилерите на мета на МВР

(ВИДЕО) Уапсена криминалнa групa инволвиранa во трговија со дрога и оружје

Во заедничка акција на македонската и грчката полиција: Спречен меѓународен транспорт на 85 килограми дрога

(ВИДЕО) Претрес во Скопје, откриена лабораторија за производство на марихуана