Претрес во Виница, пронајдена дрога, приведено едно лице

Од:

На 2.10.2022 во 13.20 часот во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода З.Г.(28) од Виница. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, дигитална вага и други предмети кои потекнуваат од кривично дело.

dobivaj vesti na viber

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Би можело да ве интересира

Уапсен српски фудбалер поради шверц на 115 килограми кокаин

Горан Наумовски

Разбиен „суперкартел“ одговорен за третина од кокаинот во Европа

А1он

Царинска управа: Запленети 12 килограми екстази со проценета вредност од 200 илјади евра, кои требало да завршат во државата

Ана Ололовска

Приведен дилер во Скопје, пронајдени околу три килограми марихуана

Горан Наумовски

ВИДЕО: Приведен стружанец, организатор на меѓународна криминална група за шверц со наркотици

Горан Наумовски

Приведен дилер од кичевско, пронајдени дрога и пиштол