sojuz na idninata

Македонија

ФОТО: Втор ден битолчани масовно го искажаа својот отпор против оваа власт!

А1он
„Пред два дена во Собранието на Република Македонија бев сведок како власта не тепаше, како газеа и влечеа жени, како новинарите на сила беа избркани
Македонија

(ВИДЕО) Георгиев: Тоталитарен режим не се урива преку ноќ, тој пополека се рони

А1он
„Целиот свет ја види вистинската слика за овој режим. Овој чекор денеска со блокада кој е најавен и спонтан ќе продолжи и утре и задутре“,
Македонија

(ВИДЕО+ФОТО) Сојуз на иднината Прилеп: Оваа недемократска власт на ДПМНЕ мора да падне

А1он
Прилепчани масовно излегоа на улици и го блокираа бул. „Маршал Тито“ на раскрсницата со ул. „Марксова“ во централното градско подрачје. Прилепчани масовно протестираа и го