Функционер од Кратово ги пцуел поддржувачите на отпорот

Од:

На вечерашните получасовни опозициски протести во Кратово имало обид да се предизвика инцидент, кога висок функционер од власта вербално со пцовки и навреди ги нападнал присутните, пренесе Плусинфо.

Незадоволните граѓани, како и симпатизерите на опозициските партии, велат дека функционерот бил изнеревиран од огромното присуство на граѓаните на Кратово, кои излегоа да го искажат својот револт против ненародната власт.

Би можело да ве интересира

Бугарија: Земјоделците организираа протест пред зградата на Владата барајќи оставка од ресорниот министер

Грчките земјоделци со симболични блокади на граничните премини „Ники“ и „Евзони“ со Македонија

Мирен протест на Србите од Косово

Протест на грчките земјоделци поради растот на цените

Ројтерс: На протестот против воената мобилизација во Москва приведени се најмалку 27 лица

Општина Карпош: Донесовме инвестиција од 50 милиони евра и ќе продолжиме да работиме во интерес на граѓаните

Горан Наумовски