ВИДЕО: Масовни протести во Штип

Од:

Штипјани трет ден протестираат против владата на Никола Груевски. Протестите стануваат се помаснови.

А гневните граѓани извикуваа „Лопови“, „Ајдуци“…

Би можело да ве интересира

Жители на три села ќе ја блокираат изградбата на експресниот пат Штип – Кочани

Кочански крадец фатен на дело во Штип, со алат пробувал да обие продавница

Жарко Настоски

Арсовски: Сашко Николов со Штип владее исто како неговото семејство со Баргала

ССМ ќе ги застапува пред суд работниците од штипска „Баргала“, потпишуваат полномошно

Жарко Настоски

Околу 100 работници кои добија отказ од штипска „Баргала“ поднесуваат приговори

Жарко Настоски

Штипски крадци однеле шини со кои требало да се гради мост

Жарко Настоски

1 comment

Ana 27/12/2012 - 21:09 at 21:09

SAMO NAPRED STIPJANI!!!! ODLICNI STE!!!

Reply

Leave a Comment

two × four =