Протестите добиваат масовност во Кочани

Од:

И вториот ден од најавениот протест на Опозицискиот блок помина мирно и достоинствено.

Освен крстосницата која беше блокирана вчера, веќе вечерва поголема маса на незадоволни граѓани можеше да се забележат и на крстосниците кон Општинскиот Суд и на крстосницата каде се спојуваат улиците „Тодосија Паунов“ и „Кеј на Револуцијата“.

Протестот овој пат помина без каков и да е инцидент. По завршувањето на протестот, масата на граѓани во колона која ја предводеше пратеникот во Собранието на Република Македонија Миле Андонов и кандидат за Градоначалник од редовите на опозицискиот блок се упати кон Градскиот Трговски Центар во Кочани.

Би можело да ве интересира

Кривична пријава за кочанчанец кој го терал своето дете да краде

А1он

Кочанчанец уапсен поради непријавени пари на граничен премин Делчево

А1он

СДСМ: Николчо Илиев е утврден кандидат за градночалник на Кочани

А1он

Наградите за животно дело и за значајни остварувања во развојот на Кочани за Борис Стојчев и Благој Веселинов

А1он

Кривична пријава за измамник од Кочани кој ја злоупотребил дебитната картичка на пријател

А1он

Кривична пријава за девојка од Соколарци која ширела компромитирачко видео и очекувала за тоа да добие пари

А1он

Leave a Comment

twelve − four =