ФОТО: Протести и во Демир Хисар

Од:

Опозицијата вечерва масовно се обедини во Демир Хисар и излезе на главната улица, со цел да протестира преку народен собир.

Граѓаните велат дека протестираат против диктатурата и ненародната власт на Никола Груевски, и дека оваа власт мора да падне.

Би можело да ве интересира

Градоначалникот на Демир Хисар позитивен на Ковид-19

Во Ресен и Демир Хисар гласањето се одвива без пречки

Жарко Настоски

Публикација за културното, уметничкото и гастрономското богатство на Демир Хисар

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Заев не го сочува идентитетот, туку го изгубивме и тоа што го имавме досега

Наум Локоски

Делегација на општина Демир Хисар ќе ја посети турската општина Балчова

Ана Ололовска

Заев: Референдумот ни ги отвора вратите за интегрирање во ЕУ и НАТО

Наум Локоски

Leave a Comment

ten + eleven =