jsp

Македонија

Приватните превозници денеска се враќаат на скопските улици

А1он
Приватните автобуски превозници, по долгогодишна пауза од денеска повторно започнуваат со сообраќање низ скопските улици откако вчера постигнаа нов договор со Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.
Македонија

Тешко повредена жена во автобус на ЈСП: Била фатена од врата, паднала, па завршила во болница

А1он
Скопската полиција денеска извести дека вчера во автобус на ЈСП е повредена жена. „Вчера во 10.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булеварот
Македонија

Жичарницата на Водно од денеска ќе работи до 20 часот

А1он
Автобусите на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“ денеска, поради празникот 1 Мај, ќе сообраќаат по неделен возен ред, а билетарниците и центрите за персонализација нема да
Македонија

Тројца малолетници допирале по телото 19-годишна девојка во автобус на ЈСП

А1он
Тројца малолетници завршија во станица откако во автобус допирале по телото 19-годишна девојка од Скопје. Полицијата извести дека немилиот настан се случил вчера во 15
Македонија

ЈСП: В сабота, недела и понеделник автобусите ќе сообраќаат по неделен возен ред

А1он
В пресрет на претстојните велигденски празници, возилата од јавниот превоз утре ќе сообраќаат по неделен возен ред, со исклучок на автобусите на линиите 18А, 32,
Македонија

Девојче е претепано во автобус во Скопје

А1он
Четириесет и тригодишен скопјанец во полиција пријавил дека вчера во 19 часот во автобус на подрачјето на Центар, неговата ќерка била физички нападната од едно