pucko petrol

Македонија

Јаревски: Стевчо Јакимовски го бетонизира Карпош за бизнис од 600 милиони евра за „Пуцко Петрол“ близок до СДС и ДУИ

А1он
600 милиони евра за „Пуцко Петрол“, семејна фирма на Исмаил Јахоски, пратеник од коалицијата СДС – ДУИ преку бетонизација на Алумина во режија на Стевчо
Македонија

Јаревски: Коалицијата СДС и ДУИ преку изведувачот Стевчо Јакимовски отворено фаворизираат бетонизација на Карпош за бизнис од 600 милиони евра

А1он
Коалицијата СДС, ДУИ и изведувачот Стевчо Јакимовски отворено се заинтересирани и фаворизираат бизнис вреден повеќе од 600 милиони евра за нова бетонизација на Карпош. Станува
Македонија

(ВИДЕО) Кули од 35 и 25 ката на земјиште на Алумина што го купи „Пуцко Петрол“

Орце Костов
Комплекс на згради, меѓу кои и две 35-катници ќе се гради во Тафталиџе на просторот кај поранешната фабрика „Алумина“. https://karpos.gov.mk/wp-content/uploads/2017/08/TAJFA-2-com.mp4 https://karpos.gov.mk/wp-content/uploads/2017/08/TAJFA-2-com.mp4 Општина Карпош објави 3Д-презентации
Економија

Пуцко Петрол на Исмаил Јахоски од ДУИ повторно купи акции во ОКТА, сега има удел од 11 отсто

Орце Костов
Нафтената компанија „Пуцко петрол“ ја зголеми својата сопственост за 1,565 акции во рафинеријата „ОКТА АД Скопје“ и сега поседува повеќе од десетина удел во оваа
Македонија

Промената на ДУП-от во Карпош за бензинската на „Пуцко Петрол“ е организиран криминал, смета Антикорупциска

Орце Костов
Антикорупциска комисија (ДКСК) поради сомнежи за несовесно работење, искористување на службената положба и овластувања и поткуп во случајот со бензинска станица на Пуцко Петрол во
Македонија

Уставниот суд ќе одлучува по предметот за ДУП-от со бензинската на „Пуцко-петрол“ во Карпош

А1он
Уставниот суд на денешната седница се очекува да донесе конечна одлука за предметот во кој е оспорен Деталниот урбанистички план со бензинската пумпа на „Пуцко-петрол“
Економија

„Пуцко Петрол“ со 1,7 милиони евра месечно рекордер во тендери кај власта

Мери Јордановска
Фирмата на семејството на градоначалникот на Пласница, „Пуцко Петрол“ е рекордер по суми во добиени тендери од државни институции откако СДСМ дојде на власт, во
Македонија

„Пуцко петрол“ на Јаоски го шири бизнисот – отвора бензинска пред „Континентал“

А1он
34-годишниот Асмир Јаоски, синoт на градоначалникот на општина Пласница и сопственик на бензинските станици „Пуцко петрол“, Исмаил Јаоски, од редовите на ДУИ, гради бензинска станица
Македонија

Рекордери во тендери за 2018 – секој месец по 2 милиони евра од државата

А1он
Градежни фирми, фирми за медицинска опрема и лекови и добропознатата „Пуцко Петрол“ за нафтени деривати се на врвот на листата на компании кои годинава добивале
Македонија

„Пуцко петрол“ доби два нови тендери од МВР и Општина Битола вредни 48 милиони денари

А1он
Фирмата „Пуцко петрол“ во сопственишство на градоначалникот на Пласница од ДУИ Исмаил Јахоски, доби два нови тендери овој пат од Општина Битола за набавка на