mile lefkov

Македонија

Лефков: Георгиев и Мемети, кадрите на СДС и ДУИ во правосудството се дел од правосуден октопод

А1он
Апсењето на врховниот судија Наке Георгиев за земање на мито од 10 илјади евра е само уште една потврда дека Македонија со власта на СДС
Македонија

Лефков: Пендаровски кажа дека договорот за Коридорите ќе го преговараат и граѓански здруженија, а на крај Груби одлучуваше за се

А1он
Стево Пендаровски излажа и за договорот со Бехтел и Енка, исто како што лажеше за се друго. Пендаровски кажа дека договорот покрај министрите ќе го
Македонија

Лефков: Пендаровски велеше да не се користат државни ресурс за партиски цели, а сега тој ги злоупотребува за претседателската кампања

А1он
Стево Пендаровски велеше дека не смее ниту еден државен ресурс, дури и најмалиот да биде употребен во неговата кампања, за на крај лично тој да
Македонија

(ВИДЕО) Лефков: Пендаровски наместо претседател беше курир на Заев и Ковачевски

А1он
На денешната прес конференција ќе покажеме зошто на Македонија не смеат да и се повторат ниту Стево Пендаровски, ниту СДС. Изминативе 7 години со СДС
Македонија

Лефков: Пендаровски призна дека тој и владата и дале на Бугарија можност да не блокира на патот кон ЕУ за историски прашања секогаш кога ќе сака

А1он
И Стево Пендаровски призна дека владата на СДС и ДУИ и тој како претседател ја ставиле државата во подредена положба на Бугарија, и го врзале
Македонија

Лефков: Пендаровски е политичар без став, негов став е секогаш тоа што ќе му кажат СДС и ДУИ

А1он
Стево Пендаровски тврдеше дека ставот на Бугарија за промена на Уставот е мешање во внатрешните работи на Македонија. Пендаровски не застана тука, туку тврдеше дека
Македонија

(ВИДЕО) Лефков: Лично Ковачев го поздрави Пендаровски за неговиот став дека Делчев се изјаснувал како Бугарин, а Стево му се заблагодари

А1он
Стево Пендаровски ги сруши Македонските позиции и ја понижи нацијата кога кажа дека Гоце Делчев се изјаснувал како Бугарин. Стево Пендаровски беше поздравен и охрабрен
Македонија

(ВИДЕО) Лефков: Пендаровски ветуваше дека нема да објаснува, туку ќе го слуша народот

А1он
Стево Пендаровски е манипулатор. Свесно во изборна кампања манипулираше со граѓаните и кажуваше работи, за кои откако дојде на функција се покажа дека не ги
Македонија

(ВИДЕО) Лефков: Пендаровски лажеше кога викаше “Нема правда, нема мир”

А1он
Стево Пендаровски дојде на власт на бранот „Нема правда, нема мир”, го промовираше СЈО како институција која ќе ја донесе правдата и излажа. Ниту правда,
Македонија

Лефков: Новинарите го фатија Бојан Маричиќ како користи државно, службено возило за партиски настан

А1он
Вчера новинарите го фатија Бојан Маричиќ како користи државно, службено возило за партиски настан. Службените возила коишто имаат и свој возач се сопственост на државата,