modularna bolnica

Македонија

ВИДЕО: Протест во Тетово, се бара ново обвинение за пожарот во модуларната болница

Роднините на жртвите од пожарот во модуларната ковид болница во Тетово на протест бараат ново обвинение за случајот, бидејќи според нив, мора да има правда
Македонија

Протест пред судот во Тетово: „Имаме 97 жртви, а ниту еден ден затвор за тие кои ги предизвикаа несреќите“

А1он
Роднините на 14 загинати во пожарот во модуларната болница заедно со стотина граѓани излегоа денеска на протест пред Основниот суд во Тетово откако беше објавен
Македонија

Наскоро ќе започне судењето за пожарот во модуларната болница

А1он
Основниот суд во Тетово денеска соопшти дека предметот за модуларната болница е распределен кај судија, кој во наредниот период по разгледување на обвинителниот предлог треба
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителниот акт за модуларната во Тетово не ги опфаќа вистинските виновнци

А1он
Најавениот обвинителен акт за трагедијата со модуларната болница е нецелосен и не ги опфаќа вистинските виновници, туку лица кои се далеку подолу на прирамидата на
Македонија

Прилепското обвинителство отвора предмет за оштетената електрична табла до модуларната болница

А1он
Основното обвинителство во Прилеп почна со предистражни дејствија за случајот со физички оштетената електрична табла пред прилепската модуларна болница. Како што информира основниот јавен обвинител
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче бил предупреден за лошиот квалитет на модуларните болници, но не реагирал

А1он
Филипче иако бил предупредуван за лошиот квалитет на материјалот од кој се правени модуларните болници, не реагирал ама затоа трчал по брзи пари.Неговото трчање по
Македонија

Испразнета модуларната болница до Инфективна во Скопје, нема да се користи како вакцинален пункт

Модуларната болница до Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје е испразнета. Во февруари, годинава, во неа почна вакцинацијата кај нас, а се
Македонија

Утврдени грешки при изградбата на модуларната ковид болница во Тетово

А1он
Кај модуларната болница во Тетово е утврдено дека има грешка при изградбата и фирмата изведувач треба да ги отстрани забелешките, информираше денеска економскиот директор на
Македонија

Во ковид центарот во Штип нема слободни места, се очекува отворањето на модуларната болница

А1он
Се прават последните подготовки и се потпишуваат договорите за ставање во функција на модуларната болница во Штип, информира директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓијев. Доколку