kamcev

Македонија

Камчев да остане во притвор побара Стефанова со обвинението за „Плацови на Водно“

А1он
Со обвинителниот акт за „Плацови на Водно“, обвинителката Лиле Стефанова бараше и продолжување на притворот за бизнисменот Орце Камчев. Обвинителството има докази дека тој може
Македонија

Судењето против Камчев за „Плацови на Водно” почнува на 16 јули

А1он
Судењето против бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацови на Водно”, ќе почне на 16 јули. Според известувањето на Кривичниот суд Скопје, обвинителниот акт на
Македонија

Орце Камчев останува во затворот во Шутка, судот смета дека може да избега ако го ослободат

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев останува во затворот во „Шутка“. Кривичниот совет му ја продолжи мерката за нови 30 дена. Судиите сметаат дека Камчев може да се
Македонија

Орце Камчев да остане во затворот во Шутка, а на мајка му Ратка да и се одземат пасошите, се бара за „Плацови на Водно“

Кристијан Ландов
Продолжување на притворот за бизнисменот Орце Камчев, притвор за експремиерот Никола Груевски по неговото пронаоѓање, еднаш неделно да се пријавува во суд и одземање на
Македонија

Тајната белешка за Камчев не протекла од кај Пендаровски, на Мицкоски не му е чудно што е јавно објавена

Кристијан Ландов
Шефот на државата Стево Пендаровски е загрижен што службената белешка со назнака „строго доверливо“ од Агенцијата за национална безбедност, по која бизнисменот Орце Камчев доби
Македонија

Се проверува дали повторно протече документ за Камчев, АНБ и Стефанова ги споредуваат белешките

Кристијан Ландов
Никој не ја потврдува, но не ја ни негира автентичноста на службената белешка која е објавена на социјалните мрежи и за која се тврди дека
Македонија

Одбраната на Камчев бара меѓународен мониторинг: Испрати писмо до Советот на Европа

А1он
Одбраната на бизнисменот Јордан Камчев испрати отворено писмо до 47-те министри за надворешни работи на Совет на Европа. Адвокатот Тони Менкикоски вели дека писмото е
Македонија

Одбраната на Камчев поднесе кривични пријави за судиите кои му го одредија притворот

А1он
Ја известуваме јавноста дека пред Републичкиот Совет поднесовме претставка за несовесно и нестручно работење на Судија на претходна постапка како и на судиите од Кривичен
Македонија

Стефанова побарала да му се продолжи притворот на Камчев за нови 30 дена

Кристијан Ландов
Обвинителката Лиле Стефанова побара да му се продолжи притворот на бизнисменот Орце Камчев, осомничен во предметот „Плацови на Водно“. Обвинителството за гонење на организиран криминал
Македонија

Народниот правобранител не констатирал тортура врз Камчев: Имал поплака за доставување на вода и за просторијата

Кристијан Ландов
Народниот правобранител, Насер Зибери, негира дека во извештајот од посетата на затворот „Скопје“, констатирал дека врз притворениот бизнисмен Орце Камчев била вршена тортура. Наместо ова,