kamcev

Македонија

Народниот правобранител не констатирал тортура врз Камчев: Имал поплака за доставување на вода и за просторијата

Кристијан Ландов
Народниот правобранител, Насер Зибери, негира дека во извештајот од посетата на затворот „Скопје“, констатирал дека врз притворениот бизнисмен Орце Камчев била вршена тортура. Наместо ова,
Македонија

Андов: Камчев е изолиран од Мијалков, максимално е заштитен и не се жали на условите

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев од приемниот дел во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е преместен во внатрешниот дел на затворот. По негово барање, а со одобрение
Македонија

Андов негира тортура врз Камчев: Седи сам во ќелија и одбива да оди на свеж воздух

Директорот на затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, Филип Андов, ги отфрла сите обвинувања дека врз притвореникот Орце Камчев се врши тортура, дека е подложен на
Македонија

(ВИДЕО) Камчев до Јовановски: Додека купував време за својата слобода, ти понудив два договори од 150.000 евра кои се платени

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев на сведочењето за Меѓународен сојуз рече дека проектот кој му бил нуден од Бојан Јовановски со потпис од Лазар Јанев син на
Македонија

Камчев тврди дека синот на Катица Јанева бил потпишан на проектот кој му го понудил Боки 13: Откако го одбив, почна тортурата

Кристијан Ландов
Бизнсименот Орце Камчев бараше на обвинителна клупа да бидат и Лазар Јанев, синот на Катица Јанева и Зоран Милевски-Кичеец кого го нарече амнестиран. Камчев рече
Македонија

Камчев бараше да не биде сведок во Меѓународен сојуз бидејќи смета дека му е нарушен кредибилитетот

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев одби да биде сведок во случајот Меѓународен сојуз, бидејќи бил нарушен неговиот кредибилитет. На ваквото барање се спротистави обвинителката Ивана Трајчева и
Македонија

ВИДЕО: Затворската полиција го сoкри Камчев од новинарите

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев е спроведен од затворот “Скопје” во Шуто Оризари во Кривичниот суд, каде ќе сведочи за случајот “Меѓународен сојуз”. Затворскта полиција го сoкри
Македонија

Камчев утре од Шутка во Кривичен, ќе сведочи за „Меѓународен сојуз“

Кристијан Ландов
Приведениот бизнисмен Орце Камчев утре ќе биде спроведен во Кривичниот суд да сведочи за случајот „Меѓународен сојуз“, иако неговиот адвокат Тони Менкиновски велеше дека притворот
Македонија

Камчев останува во Шутка, одбиена жалбата за укинување на притворот

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев остaнува во 30-дневен притвор. Кривичниот суд во Скопје му ја одби жалбата за притворот и го потврди решението кое го донесе судија
Македонија

Камчев не се храни од затворската кујна, засега нема ризик по неговата безбедност

Бизнисменот Орце Камчев кој од пред два дена е во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари е во добра здравствена состојба, без индиции дека постои безбедносен