placovi na vodno

Видео Македонија

(ВИДЕО) Груевски доби седум години затвор, Мијалков една година и три месеци, Камчев една година за „Плацови на Водно“

Кристијан Ландов
Во предметот „Плацови на Водно, експремиерот и бегалец Никола Груевски е осуден на седум години затвор, како и на парична казна од 3500 евра. Неговиот
Македонија

Одложено судењето за „Плацеви на Водно“, обвинителката Стефанова ќе се тестира за Ковид-19

А1он
Поради тестирање за Ковид-19 на обвинителката Лиле Стефанова, одложено денешното рочиште за случајот „Плацеви на Водно“. Следното рочиште за предметот „Плацеви на Водно“, според календарот
Македонија

Ново рочиште за случајот „Плацеви на Водно“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“, во кое првообвинет е пребеганиот поранешен премиер Никола Груевски.
Македонија

Андов демантира дека Камчев се лекува со сол и газирана вода во затворот во Шутка, немал висок притисок

Бизнисменот Орце Камчев немал висок притисок, а лековите од хроничната терапија му се даваат редовно, тврди директорот на затворот во Шутка, Филип Андов за „А1он“,
Македонија

Се одложи „Плацови на Водно“, се преведуваат доказите од англиски на македонски јазик

Кристијан Ландов
Се одложи второто рочиште за „Плацови на Водно“, на кое обвинетите требаше да се произнесат дали се чувствуваат виновни за делата за кои се гонат.
Македонија

Ново рочиште за случајот „Плацови на Водно“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Плацови на Водно“ во кое првообвинет е пребеганиот поранешен премиер Никола Груевски.
Македонија

Груевски: Не сум купувал и продавал станови и земјишта, Заев прави театар

Мери Јордановска
Уште еднаш повторувам дека ниту сум купувал, ниту продавал земјишта или станови. Ниту сум земал пари од партијата за тоа. Се е лага и валкана
Македонија

Мијалков со семејството, Камчев остана со Наташа Савова по рочиштето за „Плацовите на Водно“

Мери Јордановска
Со воведните зборови на обвинителката Лиле Стефанова заврши првото рочиште за „Плацови на Водно“, кое се одложува за 19 јули, кога обвинетите треба да се
Македонија

(ВИДЕО) Адвокатот на Мијалков: Обвинението за „Плацови на Водно“ е исконструирано за него, нема правна и човечка логика

Кристијан Ландов
Адвокатот Sвонко Давидовиќ кој го застапува ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, вели дека не се должни да докажуваат невиност во предметот „Плацови на Водно“, но