placovi na vodno

Македонија

Груевски за плацовите на Водно: Нема докази, ништо не сум купил или продал

А1он
Поранешниот премиер, азилантот во Будимпешта Никола Груевски, во нов статус на Фејсбук објаснува дека обвинението за „Плацовите на Водно“ и целиот случај против него е
Македонија

Судењето против Камчев за „Плацови на Водно” почнува на 16 јули

А1он
Судењето против бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацови на Водно”, ќе почне на 16 јули. Според известувањето на Кривичниот суд Скопје, обвинителниот акт на
Македонија

Орце Камчев да остане во затворот во Шутка, а на мајка му Ратка да и се одземат пасошите, се бара за „Плацови на Водно“

Кристијан Ландов
Продолжување на притворот за бизнисменот Орце Камчев, притвор за експремиерот Никола Груевски по неговото пронаоѓање, еднаш неделно да се пријавува во суд и одземање на
Македонија

Преку Белизе и Белата Палата до плацови на Водно – како функционирала шемата за која Камчев заврши во притвор

Мери Јордановска
Случајот „плацови на Водно“, стана познат во јавноста пред точно шест години, односно во март 2015 година, кога одекнаа снимките на тогашната опозиција СДСМ за