placevi na vodno

Македонија

Продолжуваат судењата за „Таргет-Тврдина”, „Титаник“ и „Плацеви на Водно“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжат судењата за случаите „Таргет-Тврдина“, „Титаник“ и „Плацеви на Водно“. На последното рочиште за „Таргет-Трврдина“ на
Македонија

Одбраната во „Плацеви на Водно“ бара укинување на притворот за Камчев или замена со куќен притвор

А1он
Со изведување на материјални докази од Обвинителството, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за случајот „Плацеви на Водно“. Јавната обвинителка Лиле Стефанова,
Македонија

Одложено судењето за „Плацеви на Водно“, обвинителката Стефанова ќе се тестира за Ковид-19

А1он
Поради тестирање за Ковид-19 на обвинителката Лиле Стефанова, одложено денешното рочиште за случајот „Плацеви на Водно“. Следното рочиште за предметот „Плацеви на Водно“, според календарот
Македонија

Ново рочиште за случајот „Плацеви на Водно“

А1он
Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да продолжи судењето за случајот „Плацеви на Водно“, во кое првообвинет е пребеганиот поранешен премиер Никола Груевски.
Македонија

Камчев ќе докажува дека е невин за плацовите на Водно: Не сум криминалец

Кристијан Ландов
„Осудени сме уште пред да влеземе во судница“, со ова тврдење бизнисменот Орце Камчев на денешното судење за „Плацовите на Водно“ негираше дека е виновен
Македонија

Камчев останува во затворот во Шутка, Апелација му го одби барањето за укинување

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев останува во затворот во „Шутка”, откако Апелација одлучи да му го одбие барањето за укинување, дознава „А1он”. Судиите процениле дека одлуката на
Македонија

Kамчев и Мијалков од Шутка во обвинителна клупа – почнува судењето за плацовите на Водно

Мери Јордановска
Во Кривичниот суд Скопје денеска, во 10 часот, почнува судењето за случајот „Плацови на Водно“. Првообвинет е поранешниот премиер, Никола Груевски, неговиот кум од првиот
Македонија

Врз Камчев се врши тортура и репресија, тој треба да се пушти во домашен притвор, реагираат адвокатите

А1он
Според сето она што ние како одбрана и јавноста го следиме и сведочиме повеќе од четири месеци за овој случај можеме јасно да заклучиме дека