placevi na vodno

Македонија

Врховниот суд пресече за „Плацеви на Водно“ – за Груевски останува казната од Апелација

Врховниот суд го одби како неосновано барањето за вонредно преиспитување на правосилната пресуда на Основниот кривичен суд Скопје за предметот „Плацеви на Водно“, поднесено од
Македонија

Врховен суд го прифати барањето на Груевски за преиспитување на пресудата за „Плацеви на Водно“

А1он
Врховниот суд соопшти дека е оформен предмет и ќе се постапува по поднесеното барање за вонредно преиспитување на правосилна пресуда за предметот „Плацеви на Водно“
Македонија

(ВИДЕО)„Плацови на Водно“: Се конфискува имот вреден три милиони евра, Стефанова незадоволна од казните за Груевски и Мијалков

Кристијан Ландов
Казните за обвинетиот Никола Груевски и Сашо Мијалков за случајот „Плацови на Водно“ се ниски. Ова е ставот на обвинителката Лиле Стефанова која го водеше
Македонија

Шанса за Центар: Да запре сечата на Водно додека не заврши судскиот спор „Плацови на Водно“

Маја Илиевска-Пачемска
Советничката група во Советот на Општина Центар „Шанса за Центар“ бара да запре сечата на шумата на Водно додека не заврши судскиот спор „Плацови на
Македонија

Се бара Мијалков да оди во притвор за „Плацеви на Водно“ откако беше ослободен со гаранција од 11 милиони евра

А1он
Обвинителството по денешната одлука на Апелација Сашо Мијалков да се ослободи од затворскиот притвор, до Кривичниот суд поднесе предлог за определување на притвор за Мијалков
Македонија

„Плацови на Водно”: Се изведуваат материјални докази од одбраната

А1он
Со изведување материјални докази од одбраната – стручен наод и мислење од вешто лице Кире Костов, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето
Македонија

Со изведување на материјални докази од одбраната продолжува судењето за „Плацови на Водно“

А1он
Со изведување материјални докази од одбраната на Јордан Камчев, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Плацови на Водно“. Се изведуваат
Македонија

„Плацови на Водно” продолжи со сослушување сведоци и изведување материјални докази

А1он
Со сослушување на сведоци предложени од Обвинителството, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжи судењето за случајот „Плацови на Водно”. Прв беше сослушан сведокот
Македонија

„Плацеви на Водно”: Се сослушуваат сведоци предложени од Обвинителството

А1он
Со сослушување сведоци предложени од Обвинителството, кои зборуваа за становите на „Бихаќка“ за кои во обвинението се тврди дека се на поранешниот премиер Никола Груевски,