lile stefanova

Македонија

Стефанова тврди дека продолжила кај што Русковска застанала за Муареми

Кристијан Ландов
Обвинителката Лиле Стефанова тврди дека продолжила со истрагата за Финансиската полиција и ексдиректорот Арафат Муареми, од онаму, каде застана суспендираната Вилма Русковска. Таа убедува дека
Македонија

Стефанова ја објави шемата за затајување данок на Камчев и Јосифовиќ, за која признале вина и се спогодиле

А1он
Кривичниот суд ги прифатил спогодбите кои биле предлог на обвинителката Лиле Стефанова за случајот „Империја“. Од Обвинителството потврдија дека бизнисменот Јордан Орце Камчев прифатил дека
Македонија

(ВИДЕО)„Плацови на Водно“: Се конфискува имот вреден три милиони евра, Стефанова незадоволна од казните за Груевски и Мијалков

Кристијан Ландов
Казните за обвинетиот Никола Груевски и Сашо Мијалков за случајот „Плацови на Водно“ се ниски. Ова е ставот на обвинителката Лиле Стефанова која го водеше
Македонија

ВИДЕО: Бизнисмени бараат спогодби за „Империја“, Стефанова бара да ги вратат парите кои ги стекнале со кривични дела

Кристијан Ландов
Истрагата за случајот „Империја“ е завршена, а дел од осомничените се решиле да соработуваат со обвинителката Лиле Стефанова и побарале спогодби. Засега не се открива
Македонија

Се запленува имот на Сашо Мијалков за случајот „Империја“

А1он
Обвинителката Лиле Стефанова запленува имот на бизнисменот и ексдиректор на УБК, Сашо Мијалков поради случајот „Империја“. Таа доставила шест барања за определување на привремена мерка
Видео Македонија

(ВИДЕО) Стефанова: Филимена и Михајло Маневски присуствуваа на претресот во „Орка“ на Орце Камчев

Мери Јордановска
Обвинителката од поранешното СЈО Лиле Стефанова денеска сведочи пред Кривичниот суд за случајот „Рекет“ каде обвинети се Бојан Јовановски – Боки 13 и ексшефицата на
Македонија

Обвинителката од згаснатото СЈО Лиле Стефанова денеска ќе сведочи за „Рекет“

Мери Јордановска
Обвинителката од згаснатото СЈО Лиле Стефанова денеска треба да се појави во Кривичниот суд и да сведочи за случајот „Рекет“. Стефанова е обвинителката од СЈО
Македонија

Стефанова: Се што знам за „Рекет“ кажав пред обвинителката

Кристијан Ландов
Обвинителката Лиле Стефанова по распитот во Обвинителството кој траеше 5 часа рече дека кажала се што знаела. Таа рече дека пред надлежната обвинителка Ивана Трајчева
Македонија

Стефанова на распит во Обвнителството, втор ден ги избегнува камерите

А1он
Обвинителката Лиле Стефанова од СЈО, дојде на распит во Обвинителството за организиран криминал, но ги избегна новинарските екипи и камерите. Таа не влезе од службениот,
Македонија

„Титаник“ на СЈО продолжува во среда, Стефанова утре во ЈО за „Рекет“

А1он
Судењето за изборни нерегуларности „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство продолжува во среда, откако денеска во Основниот кривичен суд се одржа првото рочиште по едномесечната судска