arafat muaremi

Македонија

Oбвинителството ги отфрли кривичните пријави против Муареми

А1он
Постапувајќи по двете кривични пријави против поранешен директор на Управата за финансиска полиција (УФП) и вработени службеници во Управата, јавниот обвинител врз основа на прибраните
Македонија

Стефанова тврди дека продолжила кај што Русковска застанала за Муареми

Кристијан Ландов
Обвинителката Лиле Стефанова тврди дека продолжила со истрагата за Финансиската полиција и ексдиректорот Арафат Муареми, од онаму, каде застана суспендираната Вилма Русковска. Таа убедува дека
Македонија

Муареми ќе го гони обвинителката која се спогоди за „Империја“, а Спасовски е во рацете на обвинителката која го гони Зеќири

Кристијан Ландов
Предметот против Финансиската полиција и разрешениот директор Арафат Муареми ќе го води обвинителката Лиле Стефанова, дознава „А1он“. Таа го водеше случајот „Империја“, каде се спогоди
Македонија

Именуван в.д. директор на Финансиската полиција, Муареми е разрешен

Кристијан Ландов
Инспектор кој работи во Финансиската полиција е новиот в.д. директор на оваа институција. Владата на денешната седница, по предлог на комисијата за кадровски прашања, го
Македонија

Русковска џабе го „тресела“ Муареми, планирала и парично да го казни ама ја суспендираа

Кристијан Ландов
Со претресот во Финансиската полиција, обвинителката Вилма Русковска не дошла до докази бидејќи не ги добила сите предмети кои ги барала. Таа не одговори на
Македонија

Муареми: Оставката е за да нема сомнеж за постапката која се води против мене

Кристијан Ландов
Арафат Муареми вели дека по сопствена волја се повлекува од директорската позиција во Финансиската полиција. Тој посочува дека одлуката ја носи за јавноста да нема
Македонија

Арафат Муареми поднесе оставка од директорската функција во Финансиска полиција

Кристијан Ландов
Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми, поднесе оставка од функцијата, дознава „А1он“. Оставката доаѓа по претресот извршен од Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција
Македонија

Муареми до Русковска: Ако располагате со сознанија и информации за сторен криминал од моја страна – истите да ги докажете и пред јавноста

А1он
Улогата на еден јавен обвинител најмалку од сè е да изјавува дека ќе сподели сознанија и информации со јавноста за таа да суди кој е
Македонија

Муареми со кривична против Русковска, Трајчева и Јосифовска за незаконскиот претрес во финансиска полиција

Кривична пријава против шефицата на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска и против обвинителките Ивана Трајчева и Елизабета Јосифовска за
Македонија

Кривична за злоупотреба на службата, малтретирање и насилство против Арафат Муареми, тој тврди нападот доаѓа од истиот центар како и претресот во Управата

Маја Илиевска-Пачемска
Сопственик на перална за автомобили во Дебар поднел кривична пријава против директорот на Управата за финансиска полиција Арафат Муареми за злоупотреба на службена положба и