placevi na vodno

Македонија

Камчев ќе докажува дека е невин за плацовите на Водно: Не сум криминалец

Кристијан Ландов
„Осудени сме уште пред да влеземе во судница“, со ова тврдење бизнисменот Орце Камчев на денешното судење за „Плацовите на Водно“ негираше дека е виновен
Македонија

Камчев останува во затворот во Шутка, Апелација му го одби барањето за укинување

Кристијан Ландов
Бизнисменот Орце Камчев останува во затворот во „Шутка”, откако Апелација одлучи да му го одбие барањето за укинување, дознава „А1он”. Судиите процениле дека одлуката на
Македонија

Kамчев и Мијалков од Шутка во обвинителна клупа – почнува судењето за плацовите на Водно

Мери Јордановска
Во Кривичниот суд Скопје денеска, во 10 часот, почнува судењето за случајот „Плацови на Водно“. Првообвинет е поранешниот премиер, Никола Груевски, неговиот кум од првиот
Македонија

Врз Камчев се врши тортура и репресија, тој треба да се пушти во домашен притвор, реагираат адвокатите

А1он
Според сето она што ние како одбрана и јавноста го следиме и сведочиме повеќе од четири месеци за овој случај можеме јасно да заклучиме дека
Македонија

Ново писмо од Будимпешта, Груевски пак се жали дека Заев е криминалец што го прогонува

А1он
Криминалецот Зоран Заев како што беше најавено продолжува со политичкиот прогон и теророт врз неистомислениците, пишува поранешниот премиер Никола Груевски и азилант во Унгарија, во
Македонија

Орце Камчев да остане во затворот во Шутка, а на мајка му Ратка да и се одземат пасошите, се бара за „Плацови на Водно“

Кристијан Ландов
Продолжување на притворот за бизнисменот Орце Камчев, притвор за експремиерот Никола Груевски по неговото пронаоѓање, еднаш неделно да се пријавува во суд и одземање на
Македонија

Одбраната на Камчев поднесе кривични пријави за судиите кои му го одредија притворот

А1он
Ја известуваме јавноста дека пред Републичкиот Совет поднесовме претставка за несовесно и нестручно работење на Судија на претходна постапка како и на судиите од Кривичен
Македонија

Нови станови на Груевски: ги изнајмил без пари пред да избега, а се во зградата во која живееше

Кристијан Ландов
Полицијата направи претреси во четири стана што се поврзуваат со експремиерот и азилант, Никола Груевски, со наредба од обвинителката Лиле Стефанова за случајот познат како