Камчев задржан на Клиниката за кардиологија

Од:

Бизнисменот Орце Камчев е задржан на Клиниката за кардиологија. Таму му се направени неколку испитувања, а резултатите се очекуваат утре. Откако ќе пристигнат, докторите ќе решат дали и какви проблеми има, но и за тоа дали ќе се лекува во болнички услови. За ова е известен и затворот “Скопје” во Шутка.

dobivaj vesti na viber

Бизнисменот Орце Камчев попладнето е однесен со Брза помош на Клиниката за кардиологија во Скопје. Тој се пожалил на болки во градите и гушење.

Пред повеќе од една недела му се одредени нови 30 дена на Камчев за предметот „Плацеви на Водно“ во кој е обвинет, а поради опасност од бегство по барање на обвинителката Лиле Стефанова. Судењето против бизнисменот Јордан Камчев, обвинет во случајот „Плацови на Водно”, ќе почне на 16 јули.

„А1он“ повеќе пати се обрати во затворот „Скопје“ од каде велеа дека Камчев е редовно проверуван од домскиот доктор, нема поплаки за неговата здравствена состојба, односно дека нема проблеми со здравјето. Оттаму посочуваа и дека редовно му била давана и пропишаната хронична терапнија.

Бизнисменот Орце Камчев, во март, кога му беше одреден првиот притвор, негираше дека сакал да бега, како што образложи Агенцијата за национална безбедност. Тој рече “Ма какво бегање”, одговарајќи на прашањето од „А1он“ дали планирал бегство.

Би можело да ве интересира

Камчев е на слобода, двете години затвор намалени за четири месеци со спојување на казните

Кристијан Ландов

„Жената лута“ рече Камчев за Катица Јанева која го праша: Точно ли е дека „Стопанска банка Битола“ е пералница на пари?

Кристијан Ландов

Боки 13 го испрашуваше Камчев, бизнисменот тврди дека не разговарал со Заев за „Империја“ туку за рекет од „1ТВ“

Кристијан Ландов

Камчев со имот на една фирма во четири градови, гарантира дека нема да бега

Кристијан Ландов

Камчев излезе од затворот во Шутка, за Божиќ ќе биде дома откако Нова година ја помина во „Систина“

Кристијан Ландов

Камчев излегува од притвор, прифатена гаранцијата од скоро 11 милиони евра

Кристијан Ландов