(ВИДЕО) Камчев: Ма какво бегање

Од:

Бизнисменот Орце Камчев по излегување од судот, негираше дека сакал да бега, како што образложи Агенцијата за национална безбедност. Тој рече “Ма какво бегање”, одговарајќи на прашањето од „А1он“ дали планирал бегство.

Камчев е спроведен во притвор во затворот „Скопје“ во Шутка, каде треба да одлежи 30-дена по одлука на судија на претходна постапка.. Од судот беше изнесен со лисици на рацете, кои ги криеше со парче облека. Беше однесен со полициско комбе.

Информацијата за бегство на Камчев ја предочи Агенцијата за национална безбедност, а обвинителите кој го застапуваат случајот за плацевите на Водно побараа одредување на ефективен притвор.

Би можело да ве интересира

Орце Камчев да остане во затворот во Шутка, а на мајка му Ратка да и се одземат пасошите, се бара за „Плацови на Водно“

Кристијан Ландов

Тајната белешка за Камчев не протекла од кај Пендаровски, на Мицкоски не му е чудно што е јавно објавена

Кристијан Ландов

Се проверува дали повторно протече документ за Камчев, АНБ и Стефанова ги споредуваат белешките

Кристијан Ландов

Одбраната на Камчев бара меѓународен мониторинг: Испрати писмо до Советот на Европа

Катерина Павлова-Николовска

Одбраната на Камчев поднесе кривични пријави за судиите кои му го одредија притворот

Катерина Павлова-Николовска

Стефанова побарала да му се продолжи притворот на Камчев за нови 30 дена

Кристијан Ландов