orce kamcev

Македонија

Одбиено барањето за укинување на мерката на претпазливост на Јордан Камчев

А1он
Судија на претходна постапка го одби како неоснован предлогот на Јордан Камчев за укинување на мерката на претпазливост. – До судија на претходна постапка, кој
Македонија

Орка Холдинг: Немаше полициска акција, туку контрола од инспектори од МВР

А1он
„Не станува збор за полициска акција, туку за контрола од стана на двајца инспектори од МВР, на кои им се доставени потребните документи и кои
Македонија

Полициска акција во фирмa на Камчев за претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ

А1он
Полицијата утринава влегла во фирма поврзана со бизнисменот Орце Камчев, а се претпоставува дека станува збор за долгот од над 400.000 евра на сметката од
Македонија

Eдна година од апсењето на Камчев во „Империја“, истрагата што го затвори СЈО

Васко Маглешов
На денешен ден точно пред една година, во јавноста одекна информацијата дека по налог на СЈО се уапсени пет лица и извршени 12 претреси во
Македонија

Времениот пасош на Камчев му истекува во ноември

Васко Маглешов
Времениот пасош на осомничениот Орце Камчев во предметот „Империја“ му истекува во ноември. Ова беше соопштено на новинарско прашање на денешниот брифинг со новинарите во
Македонија

Александар Митовски од „Инфомакс“ обвинет за оддавање службена тајна

Мери Јордановска
Александар Митовски, сопственик на порталот „Инфомакс“ е обвинет за оддавање службена тајна, бидејќи го објави исказот на бизнисменот Орце Камчев даден пред Јавното обвинителство за
Македонија

Орце Камчев се повлече од директорското место во „Орка Холдинг“

Бизнисменот Орце Камчев се повлече од раководните позиции во неговата „Орка Холдинг“, покажуваат податоците од Централниот регистар. Тој се повлекол од дирекорското место, од извршен
Македонија

Гајсер: По случајот „Рекет“, политичката кариера на Заев е завршена

А1он
Ларис Гајсер, соработникот на италинскиот весник „Ла Верита“ кој веќе објави неколку аудио-визуелни материјали поврзани со случајот „Рекет“, гостуваше во  живо во емисија за италијанското
Македонија

Чифлиганец го демантира Камчев: Не сум барал дуќан за Стефанова

Виктор Јованов
Сопственикот на градежната компанија Адора, Ванчо Чифлиганец кој беше споменат од страна на Орце Камчев во објавените разговори за случајот „Рекет“ ги демантира наводите дека
Македонија

Стефанова: Катица Јанева бараше Камчев да плати штета, а да не оди во затвор

Мери Јордановска
Лиле Стефанова, обвинителката за предметот „Империја“, каде што меѓудругите се осомничени Орце Камчев и Цветан Панделески, веднаш по соопштението на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева,