orce kamcev

Македонија

Камчев со имот на една фирма во четири градови, гарантира дека нема да бега

Кристијан Ландов
Имот во Скопје, Демир Хисар, Делчево, Битола сопственост на фирмата „Кара ДООЕЛ Скопје“ и готови парични средства на „Орка Холдинг“ се гаранцијата дека бизнисменот Орце
Македонија

Од Орка Холдинг сметаат дека се инволвирани во обвинителен акт поради одмазда за срушеното СЈО

А1он
Од Орка Холдинг преку соопштение до јавноста велат дека се инволвирани во обвинителен акт, поради како што велат „освета за срушеното СЈО“. Во продолжение соопштението
Македонија

Камчев повторно се обиде со гаранција да излезе од „Шутка“, но Апелација одлучи да остане во притвор

И со гаранција, бизнисменот Орце Камчев не успеа да излезе од притвор кој го издржува во истражниот затвор „Скопје“. Апелациониот суд му ја потврди првостепената
Uncategorized

Европскиот суд за човекови права во Стразбур го одби барањето на адвокатскиот тим на Камчев

А1он
Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) во Стразбур го одби барањето на адвокатскиот тим на Орце Камчев на државата да и се изрече времена мерка
Македонија

Европскиот суд за човекови права во Стразбур бара одговори од Владата за состојбата на Камчев информира неговата одбрана

А1он
Европскиот суд за човекови права во Стразбур бара одговори од Владата за состојбата на Камчев пред да донесе одлука за изрекување на времена мерка, се
Uncategorized

Андов: Камчев утре ќе биде тестиран за коронавирус

Кристијан Ландов
Директорот на затворот „Скопје“ во Шутка, ги потврди информациите дека од страна на Кривичниот суд е добиен допис со поднесок од адвокат на Јордан Орце
Uncategorized

Одбраната на Камчев демантира дека се жалел дека има коронавирус

А1он
Одбраната на бизнисменот Јордан Орце Камчев тврди дека притвореникот не се пожалил на симптоми на коронавирус. Тие испратија реакција на текстот ,,Камчев се жалел дека
Uncategorized

Камчев се жалел дека има коронавирус, но одбил испитувања на државната клиника

Кристијан Ландов
Орце Камчев барал преку адвокатскиот тим да биде спроведен на контрола во приватна клиника со тврдење дека е заразен со коронавирус, дознава „А1он“. Судот дал
Македонија

Адвокатите на Камчев откако одби прегледи на државно: Тој има право да одлучи каде ќе се лекува

Кристијан Ландов
Орце Камчев има право да одлучи кај ќе се лекува. Ова го сметаат неговите адвокати кои прашуваат кој ја прави процената каде да се лекуваат
Македонија

Камчев одбил прегледи на Кардологија, сакал да оди во приватна клиника

Кристијан Ландов
Судот издал решение за бизнисменот Орце Камчев да биде спроведен на кардиолошки испитувања, но тој одбил тие да ги прави на Клиниката за кардиохирургија при