orce kamcev

Македонија

Бугарија бара Орце Камчев да биде нивен почесен конзул, Владата допрва ќе одлучува

А1он
Пристигнато е барање за именување на Орце Камчев за почесен конзул од Бугарија и Владата допрва ќе се произнесе согласно законските процедури, изјави на денешната
Македонија

ВИДЕО: Орце Камчев доби златен медал заедно со ракометарите на Вардар

А1он
И бизнисменот Орце Камчев доби златен медал заедно со ракометарите на РК Вардар кои го освоија првото место во најелитното ракометно натпреварување во Европа. Орце
Македонија

Орце Камчев излезе од СЈО и побегна од новинарите

А1он
Денеска, околу 11 часот, од зградата на Специјалното јавно обвинителство излезе бизнисменот Орце Камчев. Иако новинарските екипи стоеја пред влезот, Камчев побегна од новинарите и