ВИДЕО: Скопјани на улиците ги дочекуваа ракометарите

Километарска колона возила која се упати од аеродромот, беше дочекана од жителите на Скопје уште на самиот влез на градот.

Сите што не можеа да одат на скопскиот плоштад, излегоа на трасата по која минуваше автобусот со ракометарите и им оддадоа почит за сработеното.

(ВИДЕО) Скопјани на улиците ги дочекуваа ракометарите

(ВИДЕО) Скопјани на улиците ги дочекуваа ракометарите..https://a1on.mk/archives/1067256

Posted by A1on.mk on Понеделник, 03 јуни 2019

Жители на Маџари, на влезот во Скопје ги поздравуваа колоните возила, некои од нив се качија на мостот за пешаци на влезот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Карачиќ до Стоилов е асистенцијата на годината во ЛШ

Ана Ололовска

Бразилецот Толедо нов ракометар на Вардар

Ана Ололовска

Димитриоски нов ракометар на Вардар

Ана Ололовска

Вардар од првиот барабан ги чека ривалите за Лигата на шампионите

Скубе останува во Вардар до 2022

Ана Ололовска

Горпишин и Атман го засилуваат Вардар

Ана Ололовска