plostad

Македонија

Пак пропадна камион во фонтаната на плоштад „Македонија“

А1он
Повторно пропадна камион во фонтаната на Плоштадот Макадонија во Скопје. Камионот e со странски регистарски таблички. Екипите на МВР се на терен и се прави
Македонија

ВИДЕО: Скопјанецот кој се крстеше пред Цар Самоил бил пијан, без возачка и сообраќајна дозвола

Пет прекршоци евидентирала полицијата кај скопјанецот кој вчера со возило „опел астра“ влезе на скопскиот плоштад, го паркираше и се крстеше пред споменикот на Цар
Македонија

По најавата од Шилегов, Градот се иззема од кривичното гонење на возачот кој влета на плоштад

Кристијан Ландов
Град Скопје се иззема од кривичното гонење на возачот на „бетлито“ кој влета на скопскиот плоштад. Иако градоначалникот Петре Шилегов пред четири дена најави изготвување
Македонија

Возачот на „бентлито“ ќе се спаси од кривична-останува да плати само 45 евра

Нема построга казна за возачот на „бетлито“ кој влета на скопскиот плоштад, иако градоначалникот Петре Шилегов најави дека случајот нема да заврши со глоба од
Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Возачот на бентлито е Бурим Маслам осуден криминалец заштитен од Заев и од Спасовски

А1он
Како е можно луѓе со кривични пријави за тешки дела да лумпуваат среде Скопје и да минуваат со казни од по 45 евра. Вчерашното лумпување
Македонија

Шилегов: 45 евра е само првична казна за возачот на „Бентли“, ќе следува и поголема

Искра Манојлоска
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вели дека казната од 45 евра за возачот на Бентлито кое влета на плоштадот, е само првична казна, а ќе следува
Македонија

Спасовски: Казната за возачот на Бентлито не е доволна

Искра Манојлоска
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вели дека е добро тоа што полицијата веднаш постапи по објавеното видео со „Бентли“ кое влета на скопскиот плоштад
Видео Македонија

ВИДЕО: Автомобил влета на плоштад, пешаците панично се тргаат настрана

А1он
Снимка од возило марка „Бентли“ како влегува со голема брзина на плоштадот „Македонија е објавено на социјалната мрежа „Тикток“. Снимката е направена изминатиов период, со
Македонија

Герила акција на плоштад за коронавирусот – „Држете растојание“

А1он
Акцијата ‘Држете растојание‘ има за цел на најдиректен и визуелно експлицитен начин да ги потсети граѓаните да држат растојание, да избегнуваат гужви, да го намалат
Магазин

Печурки, пилешки прсти, паланчинки и зеленчук се готвеа на соларна енергија на плоштадот во Неготино

А1он
Печурки, пилешки прсти, паланчинки и зеленчук се готвеа на соларна енергија на плоштадот во Неготино. Присутните беа послужени со кафе и чај, исто така подготвени