petre shilegov

Македонија

БЕСА ќе го поддржи Шилегов на вториот круг од локалните избори

А1он
„Денес имав одлична средба со Арјанит Хоџа, генералниот секретар на БЕСА со кој разменивме мислења за состојбите во главниот град. Драго ми е што тој
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје станува европска метропола каде луѓето се важни

А1он
Актуелниот и кандидат за иден градоначалник Шилегов со видеопорака се обрати на граѓаните на Скопје, масовно да излезат на гласање во недела, на 17 октомври.
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Преку мостот на АСНОМ за 70% се крати времето за патување од Ново Лисиче до Мавровка

А1он
Мостот на бул. АСНОМ по реализацијата на завршните градежни работи за помалку од 30-тина дена ќе биде ставен на располагање на скопјани, а особено жителите
Македонија

Шилегов почна со уривање на првата галија во Вардар, ВМРО-ДПМНЕ го обвинува за предизборен маркетинг

А1он
Првата од 3-те галии во коритото на Вардар, почна да заминува во историјата, објави градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на Фејсбук. „Скопје, една поинаква приказна“
Македонија

Шилегов: 15 пожарникари и три возила од Скопје ќе помагаат да се гасне пожарот во Кочани

А1он
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов вели дека во моментов 3 екипи од Противпожарната бригада на Град Скопје (15 пожарникари и 3 возила) се упатуваат да
Македонија

Шилегов: 45 евра е само првична казна за возачот на „Бентли“, ќе следува и поголема

Искра Манојлоска
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вели дека казната од 45 евра за возачот на Бентлито кое влета на плоштадот, е само првична казна, а ќе следува
Македонија

(ВИДЕО) Шилегов: Реконструкцијата на Универзална сала готова во 2021 година

А1он
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, очекува следната концертна сезона Универзалната сала да биде готова за одржување концерти. Пред започнување на реконструкција на Универзалната сала,
Македонија

Градоначалникот Шилегов позитивен на коронавирусот

А1он
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов е позитивен на Ковид-19, објави тој на социјалната мрежа „Фејсбук“. Вели дека има лесни симптоми и благо покачена температура и
Македонија

ВИДЕО: На камери фатено лицето што ги исече дрвата пред „Мавровка“

А1он
Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов на социјалните мрежи постираше видео од градските камери, на кои се гледа лице во комбе како ги сече дрвата пред