bentli

Македонија

(ВИДЕО) Стоилковски: Возачот на бентлито е Бурим Маслам осуден криминалец заштитен од Заев и од Спасовски

А1он
Како е можно луѓе со кривични пријави за тешки дела да лумпуваат среде Скопје и да минуваат со казни од по 45 евра. Вчерашното лумпување
Македонија

Шилегов: 45 евра е само првична казна за возачот на „Бентли“, ќе следува и поголема

Искра Манојлоска
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов вели дека казната од 45 евра за возачот на Бентлито кое влета на плоштадот, е само првична казна, а ќе следува
Македонија

Спасовски: Казната за возачот на Бентлито не е доволна

Искра Манојлоска
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вели дека е добро тоа што полицијата веднаш постапи по објавеното видео со „Бентли“ кое влета на скопскиот плоштад
Свет

Бентли планира да отпушти илјада работници

А1он
Британскиот производител на луксузни автомобили „Бентли“, кој е во сопственост на германскиот „Фолксваген“, денеска соопшти дека планира да отпушти илјада работници, односно близу една четвртина