Спасовски: Казната за возачот на Бентлито не е доволна

Од:

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, вели дека е добро тоа што полицијата веднаш постапи по објавеното видео со „Бентли“ кое влета на скопскиот плоштад помеѓу новогодишната декорација, но според него казната од 45 евра не е доволна.

dobivaj vesti na viber

„Имаме такви неодговорни граѓани кои се однесуваат, најблаго речено бахато, во едни такви услови да се движат по плоштад и тротоари да паркираат кај ќе им текне“, рече Спасовски.

Спасовски вели дека треба да се размислува за измени во Законот со што казните за ваквите случаи би биле подрастични и би ги одвратиле сторителите.

Би можело да ве интересира

Ковачки: Скандалите на Спасовски во МВР никако да запрат, кој треба да профитира од украденото масло од марихуана

ВМРО-ДПМНЕ: Оливер Спасовски пет дена го нема, и тој како да исчезна со украденото оружје од депото на МВР

Катерина Павлова-Николовска

Ковачки: Кога криминалците го чувствуваат МВР за свој дом, се краде оружје и муниција за цела единица

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Кога криминалците се чувствуваат со Спасовски како едно, ограбуваат магацин за оружје

Никој не се јавил во полиција кога го претепале Тот пред „Привилиџ“, полицијата дознала кога е однесен во болница

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски да поднесе оставка, снимката од убиството на Тот е доказ дека МВР го прикривала случајот

Катерина Павлова-Николовска