Полицијата го најде и го казни возачот што влета со „Бентли“ на скопскиот плоштад

Од:

Полицијата вечерва соопшти дека возачот на „Бентли“ кој вечерва беше снимен како со голема брзина влетува на скопскиот плоштад, е пронајден и санкциониран.

„Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека вечерва околу 19 часот е пронајден и санкциониран Б.А. од Арачиново, кој со патничко возило се движел по плоштадот во Скопје и ја загрозил сигурноста на присутните граѓани,“ се вели во соопштението од МВР.

Министерството и во наредниот период најостро ќе ги санкционира сите кои ќе го нарушат јавниот ред и мир и ќе ја загрозат безбедноста на граѓаните, се додава во соопштението.

Би можело да ве интересира

Казнети 16 возачи кои не дале предност на пешаци на територија на СВР Велес

А1он

Санкционирани 11 возила што вршат јавен превоз во Тетово

А1он

Син го прободел својот татко во Охрид

А1он

Казнети четири возила што вршат јавен превоз, од кои две имале неисправни сопирачки

А1он

Приведено лице од Кичево за издржување на затворска казна од четири и пол години

Ана Ололовска

Приведен крадец од Штип, затекнат при вршење на кривично дело

Ана Ололовска