ВИДЕО: Автомобил влета на плоштад, пешаците панично се тргаат настрана

Од:

Снимка од возило марка „Бентли“ како влегува со голема брзина на плоштадот „Македонија е објавено на социјалната мрежа „Тикток“. Снимката е направена изминатиов период, со оглед дека автомобилот за да стигне до плоштадот проаѓа под украсите поставени на плоштадот.

Возилото е со скопски регистарски таблици, а видеото беше објавено од профилот „Бурим Харачина“. Откако беше споделено на други социјални мрежи, тоа е повлечено.

Од снимката може да се види како додека возилото поминува, пешаците кои се наоѓаат на плоштадот панично се тргаат настрана кога го забележуваат.

Од Министерството за внатрешни работи велат дека случајот е пријавен кај нив и работат на расчистување.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: При претрес во Синѓелиќ пронајдени 10 килограми марихуана, хашишово масло, пиштол и куршуми

Ана Ололовска

Ангеловски: МВР работи на расчистување на случајот со палењето на бугарското знаме во Вевчани

Ана Ололовска

Двајцата хоспитализирани пукале еден во друг, обвинителот утврдува одговорност за вчерашните инциденти

Кристијан Ландов

На пукањето пред Градска болница му претходел вооружен инцидент во скопско село

Габриела Димковиќ-Мишевска

(ВИДЕО) Приведени повеќе лица во Вевчани, тврдат дека акцијата била полициска бруталност

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) МВР за акцијата во Вевчани: Не се почитуваа мерките, иако беше договорено