Пак пропадна камион во фонтаната на плоштад „Македонија“

Од:

Повторно пропадна камион во фонтаната на Плоштадот Макадонија во Скопје. Камионот e со странски регистарски таблички. Екипите на МВР се на терен и се прави записник за незгодата.

Ова е четврти пат да пропаѓа камион на Плоштад.

Во 2017 пропадна камион додека се подготвуваше пречек на ракометарите на Вардар по освоената шампионска титула.

Во март 2021 пропадна камион за чистење на плочникот на ЈП „Комунална хигиена“.

Би можело да ве интересира

Арамија „плати“ со живот поради кражба на камион од опасен газдата

Во Ченто камион удри во пешак

Полицијата за четири часа во Штип откри дваесетина неисправни камиони

Горан Наумовски

Повторно пропадна камион во подната фонтана од 2,5 милиони евра на Плоштад Македонија

Горан Наумовски

Повреден камионџија на патот Градско – Прилеп

Горан Наумовски

Македонски државјанин е уапсен во Бугарија за шверц на стотина мигранти

Горан Наумовски